Vytváranie používateľov

 

Pri každom spustení programu Váženie je potrebné sa prihlásiť. V rámci prihlásenia je povinný údaj „Prihlasovacie meno“ a „Prihlasovacie heslo“ nie je povinné.

 

Pre pridanie / úpravu užívateľov treba zvoliť Súbor – Používatelia, pričom sa zobrazí zoznam aktuálne navolených užívateľov. Pomocou tlačidiel Pridaj, Oprav, Zmaž umiestnených na spodnej lište je možné pridávať, editovať a zmazať užívateľov.

Pre pridanie nového užívateľa treba kliknúť na tlačidlo Pridaj v spodnej lište programu.

Následne sa otvorí okno, ako na obrázku vpravo, kde je možné zadať :

Meno a priezvisko – Tento údaj sa bude zobrazovať na vážnom lístku ako „Váženie vykonal“ a rovnako sa bude zobrazovať v hornej lište programu ako meno aktuálne prihláseného používateľa.

Prihlasovacie meno – použité pre prihlásenie sa do programu.

Záleží na veľkosti písmen. Toto pole je povinné.

Prihlasovacie heslo – toto pole nie je povinné, ale je možné ho vyplniť. V takom prípade treba pre kontrolu heslo zadať aj do poľa „Zopakovať heslo“. Takto vytvorený používateľ bude pri prihlásení musieť zadať aj svoje heslo.

Pomocou tlačidla Ulož je možné užívateľa uložiť do zoznamu. Pomocou tlačidla Zruš zmeny neuložíte. Takto vytvorený užívateľ ešte nemá žiadne práva – tj. nemôže vykonávať váženia, upravovať zoznamy, atď. Preto je potrebné mu oprávnenia prideliť Nastavenie oprávnení používateľov

V programe Váženie je možné odhlásiť aktuálne prihláseného užívateľa kedykoľvek stlačením klávesy F2. Rovnako tak je možné nastaviť aj automatické odhlasovanie užívateľa po uplynutí zvoleného časového úseku (napr. 200 sekúnd).

Ďalšie odkazy v kategórii Základné nastavenia

Základný prehľad programu Váženie

Základný prehľad programu

Čítaj viac

Základné nastavenia programu

Zadávanie údajov do Vážneho lístku, nastavenie tlače

Čítaj viac

Nastavenie oprávnení pre užívateľov

Každý užívateľ má svoje jedinečné oprávnenia ako narábať s programom

Čítaj viac

Validácie

Popis ako predchádzať chybám z nevyplnenia údajov počas vytvárania váženia

Čítaj viac